تشديد بازرسی ها از مراكز عرضه فارس در ايام نوروز توسط اداره کل استاندارد
تاریخ درج : ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بازدید: ۸۴۰
گروه: اخبار و اطلاعیه ها

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد فارس  تشديد بازرسي ها از مراكز عرضه كالا  در ايام نوروز افزايش مي يابد.
مدیرکل استاندارد فارس گفت: از پانزدهم  اسفند 98 نظارت های این اداره کل برمراكز عرضه كالا افزایش می یابد و بازرسان استاندارد به صورت ویژه از تعویض روغنی ها و مراکز عرضه فیلترهای روغن و هواي ویژه خودرو، همچنین قنادی ها و فروشگاه های بزرگ در این استان بازرسی می کنند.
رهنما گفت: لبنیات عرضه شده در فروشگاه ها به ویژه فروشگاه های بزرگ از جمله شیر، دوغ و ماست باید شرایط نگهداری مناسبی داشته باشند و اين محصولات علاوه بر تاریخ تولید و انقضا بايد نشان استاندارد داشته باشند.
وی ادامه داد: آب معدنی ها نیز باید علاوه بر نشان استاندارد، نشانی دقیق محل تولید را بر روی محصول داشته باشند و در شرایط مناسب نگهداری شوند. مدیرکل استاندارد فارس اظهار کرد: بازرسان این اداره کل همچنین نمایشگاه هایی را که با عنوان بهاره برگزار می شود کنترل می کنند تا کالاهایی که برای سلامت مردم مشکل ایجاد می کند، در این نمایشگاه ها عرضه نشود.
رهنما  اظهار کرد: قنادی ها در تهیه شیرینی باید از شکر، روغن و آرد استاندارد استفاده کنند و برای عرضه شیرینی نیز از جعبه ای بهره گیرند که دارای نشان استاندارد باشد. وی ادامه داد: همچنین باید توجه داشت که نوشیدنی هایی که در معرض نور خورشید قرار گرفته اند حتی اگر دارای نشان استاندارد باشد برای سلامت مردم خطر ساز است.
وی با تاکید براینکه تمام دستگاه‌های موجود در پارک‌ها و شهربازی‌ها باید دارای پروانه استاندارد برای بهره‌برداری باشد، گفت: همزمان با آغاز فصل گرما و با توجه به تعطیلی مدارس و افزایش مراجعه به شهربازی، بازرسی‌ها نیز از این اماکن تشدید می شود.
رهنما با بیان اینکه بازدیدها تابع زمانبندی مشخصی نیست، گفت: کارشناسان این اداره درزمان‌های مختلف شبانه روز، حتی روزهای تعطیل، از این اماکن بازدید دارند و اگر گزارشی واصل شود، بلافاصله پیگیری خواهد شد.
او تصریح کرد که استفاده از هرگونه وسیله بازی در هر نقطه از شهر یا روستا، باید با تاییدیه استاندارد باشد، گفت: اگر براثر استفاده از وسیله بازی غیراستاندارد، حادثه‌ای رخ داد، مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده صادر کننده مجوز و مالک وسیله بازی است.
رهنما به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در استان فارس توصیه کرد که اجازه نصب و بهره‌برداری از وسایل بازی را قبل از تاییدیه رسمی استاندارد، صادر نکنند.

سایر مطالب

نیاز به مشاوره دارم!