دیدار رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با توليت آستان شاهچراغ ( ع)
تاریخ درج : ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
بازدید: ۱۱۳۱
گروه: اخبار و اطلاعیه ها

رئيس سازمان ملي استاندارد ايران گفت: زیبنده جمهوری اسلامی نیست که مردم آن از کالای غیراستاندارد استفاده کنند .

نيره پيروزبخت، در ديدار با توليت آستان احمدي و محمدي(ص) كه در حاشيه سفر يك روزه به شيراز انجام شد با بيان اينكه جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران ارتقاء یافته است، گفت: اين سازمان وظيفه‌اي فرابخشي و نظارتي دارد و مراقب سلامت و اقتصاد مردم در همه زمینه‌هاست .

وي همچنين به ارایه گزارشي اجمالي از تركيب شوراي عالي استاندارد ايران و شرح وظيفه اين سازمان پرداخت و گفت: اين سازمان به منظور تامين ايمني و سلامت مردم نه تنها در حوزه غذايي كه در بسياري از حوزه‌ها به ويژه مصالح ساختماني فعاليت مي كند.

رئيس سازمان ملي استاندارد ايران ورود به طرح‌هايي از جمله "از مزرعه تا سفره" و تاييد محصولات دانش بنيان را از اقدمات شاخص اين سازمان ذكر و عنوان كرد: سازمان ملي استاندارد ايران براساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، مرجع صدور گواهي حلال دارد .

پيروزبخت افزود: در حال حاضر با توجه چرخه تجاري 2500 ميليارد دلاري حلال در دنيا، ايران نیز می تواند سهم عمده ای از این تجارت را به خود اختصاص دهد.

وي گفت: اكنون وظيفه شرعي و قانوني خود مي‌دانيم كه در حوزه حلال ورود كنيم، چرا كه رقبايي قوي مانند مالزي، عربستان و تركيه داريم .

توليت آستان شاهچراغ(ع) نيز در ادامه اين ديدار فرمودند: شايد برخي به معناي اخص و جزيي به استاندارد توجه نداشته باشند در حالي كه استاندارد نعمت بزرگي است .

آيت‌الله سيدعلي اصغر دستغيب ادامه داد: صلح و جنگ و وضعيت اضطرار و آشفتگي جامعه در نگاه اول در خصوص امنيت به ذهن متبادر مي‌شود و از مصاديق آرامش، خيال، روح و روان است اما امنيت به معناي احساس راحتي در سلامت از جمله نيازهاي روزمره هست.  وي ادامه داد: در سنوات پس از پيروزي انقلاب تاكنون جهش‌هايي در اين باره انجام شده كه اميد است شاهد موفقيت‌هاي بيشتري باشيم .

نماينده مردم فارس در خبرگان رهبري خاطرنشان كرد: مديران و مسئولان ارزشمندي در نظام جمهوري اسلامي مشغول به فعاليت هستند و در حالي كه برخي نگرش منفي دارند اما بسياري از آنها با احساس مسئوليت به مردم خدمت مي كنند .

آيت‌الله دستغيب همچنين از حضور بانوان در پست‌هاي مديريتي استقبال كرد و گفت: اميد است با حضور بانوان توانمند در عرصه‌های علمی ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی شاهد تحولات بیشتر در کشور باشیم .

مرکز آموزش علم و صنعت ایکاد

سایر مطالب

نیاز به مشاوره دارم!