نشست آنلاین مسئولان سازمانهای IEC، ISO و ITU
تاریخ درج : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
بازدید: ۸۹
گروه: اخبار و اطلاعیه ها

نشست مسئولان ارشد سازمانهای IEC، ISO و ITU درباره نقش و جایگاه استانداردهای بین‌المللی در حل چالشهای بین‌المللی با حضور بیش از 130 شرکت کننده به صورت مجازی در چارچوب برنامه‌های گرامیداشت روز جهانی استاندارد برگزار شد.
فیلیپ متزگر دبیرکل IEC، استانداردهای بین‌المللی را دست نامرئی توصیف کرد، که اگرچه دیده نمی‌شوند اما در زندگی روزمره ما ضرورت و حضور دارند. وی در ادامه گفت: اثرات استانداردها متعدد است. آنها ایمنی را تضمین و به ورود به بازارها کمک می کنند. با تسهیل رقابت و نوآوری منجر به کارآیی و پایداری بیشتر می شوند. بدون استانداردها، دنیای مدرن به سختی قابل اداره خواهد بود. وی تاکید نمود استانداردهای بین‌المللی ضمن رفع نگرانی های جوامع در فرایند بهبود در دوران پسا کرونا ضروری هستند. اگر نگاهی به فعالیتهای جاری ما داشته باشید، متوجه بحث‌های روز درباره کربن زدایی و ایجاد جامعه تمام الکتریک می شوید. مسائل مهم جهان که ضرورتاً نیاز به رسیدگی دارند واضح و روشن هستند.
چاسوب لی، مدیرکل دفتر استانداردسازی ITU با اشاره به بحران جهانی کرونا افزود، پس از شیوع همه‌گیری کرونا، فناوری اطلاعات و ارتباطات تبدیل به بخش جدایی ناپذیر زندگی امروز بشر به ویژه در بحث آموزش، بهداشت دیجیتال و شهرهای هوشمند و پایدار شده‌اند. مزایای تحول دیجیتالی باید در همه جا و برای همه در دسترس باشد.
سرجیو موجیکا، دبیرکل ایزو نیز گفت: فکر کردن درباره زندگی روزمره بدون استانداردها، که دعوتی به سوی تعالی هستند بسیار دشوار است. استانداردها بهترین روش ممکن برای انجام کار تا رسیدن به اهداف تعیین شده را تعریف می‌کنند.

سایر مطالب

نیاز به مشاوره دارم!